O nás

Za těmito stránkami můžete najít katolíky, kteří se zajímají o pojetí církve jako společenství a učí se takovou církev žít.

Inspirací je pro nás II. vatikánský koncil,který dal obnově „komuniální eklesiologie“ (nauky o církvi jako společenství) rozhodující impuls.

Společenství může představovat přátelské uskupení možná pěti, možná dvaceti lidí. Může se takové společenství věřících katolíků stát společenstvím církevním, plnou „místní církví“, aniž by se stalo sektou?

Pokoušíme se cestou za komuniální církví jít. V Praze a okolí, v Hradci Králové, Brně a Bratislavě je aktivní „Společná cesta“, i jinde v ČR a SR se najdou skupiny nebo zájemci.

Pokud vás možnost kontaktu zajímá, ozvěte se na kontakt uvedený níže. Chtít být katolíkem jinak než jen ve farnosti není cesta rájem – kromě velké radosti to přináší i námahu a trampoty. Vidíme ale pro budoucnost jako dobré tudy jít. Společná cesta není místní církví běžného typu, naše kořeny jsou v tzv. „skryté církvi“ fungující za komunistického režimu utajeně a paralelně k veřejné struktuře. Snad může být kontakt s námi dobrý především pro ty, kteří nechtějí katolickou církev opustit, ale přes poctivou snahu (!) ve farnostech být katolíky nedokážou.

Kontakt: martin.saly@atlas.cz, +420 (608) 521 730